top of page
עדכונים, טיפים וחדשות
אקססוריז לחיים מאושרים
 • ח"ח לשבוע טוב:

  חשבי – חשבי חיובי, מחשבות מייצרות מציאות

  חייכי – חיוכים מזמנים חיוכים

  חבקי – חבקי עצמך ואת כל אוהבייך, מגע דבר חשוב!

  חכי – רקע לפני שאת... תזכרי לנשום

 • בתחילת, אמצע או סוף היום: 

  את חייבת לקחת לעצמך 5 ד'. כנסי לבד לחדר חשוך, שימי אוזניות, תעצמי עיניים ופשוט... תרקדי!!!

  ה-כ-ל יחכה. תסמכי עלינו.

  תרגישי טוב יותר, תיראי טוב יותר ותתפקדי טוב יותר

 • הידעת שאימון רצפה הוא דרך מצוינת לחזק את שרירי הליבה? שרירים אלו משפרים בצורה משמעותית את היציבה, מגנים על הגב ומקנים מראה בטן שטוחה. איך נניע את עצמנו לעשות את זה? עדיף פשוט לרקוד את זה.....ולרקוד תרגילי רצפה אפשר רק ב LifeDance

  חובה לנסות!

   

שמעת ש...
מתוך: מגזין בריאות וספורט SmartLife, גליון יולי
 
כמה פעמים חיפשת דרך להיכנס לכושר בלי להיכנס לדיכאון בדרך? כמה פעמים חשבת על זה שהפעם הבאה שתרקדי יהיה בפעם הבאה שיזמינו אותך לחתונה? כמה פעמים שמת מוסיקה באוטו ושרת ואחרי זה הרגשת הרבה יותר טוב?
כל זה לא מיקרי, מוסיקה ותנועה הם שני כלים שמוכחים מחקרית כמשפרים את האושר והכושר. מחקרים מראים שמוסיקה גורמת לפעולה באזורי "הנאה" במוח. אותם אזורים שפועלים כתוצאה מאוכל, סקס וסמים. ריקוד משפר את הבריאות המנטלית, מצב הרוח ותחושת הבטחון. ויותר מזה הריקוד הוא דרך מדהימה וממכרת לשמור על בריאות הגוף והנפש. אז אם כך, למה לא כולן רוקדות?
לא פעם ולא פעמיים שמעתי את המשפט: אני לא יודעת לרקוד. החדשות המרעישות שלי עבורכן, הן שכל אחת יודעת ויכולה לרקוד. לרקוד זה לדעת להשתחרר, לרקוד זה לדעת לדמיין, לרקוד זה שפה שבעזרתה אנחנו מביעים דרך הגוף את המחשבות שלא תמיד אנחנו מצליחים להביע דרך הפה. וכמו כל שפה, אפשר ללמוד את זה, לתרגל את זה ולהתחבר לזה די בקלות. הכל מתחיל ונגמר בראש שלנו. ברגע שנשחרר את השיפוטיות, ההשוואה והציפיות, נוכל להתחבר לדרך קסומה ונדירה לאושר ולכושר!
במחקר שהתפרסם בעיתון המוערך JAMA, הראו כי שיעור ריקוד שבועי משפר בצורה משמעותית את מצב הרוח וההערכה העצמית. ומי מאיתנו לא מרגישה בכל יום ובכל גיל שדרושה לה זריקת אנרגיה למצב רוח ולאגו?
המחקר הראה כי הריקוד משפר תחושות לחץ, חרדה ודיכאון וחשוב יותר, התחושה החיובית ששיעורי הריקוד עוררו בנבדקות, הובילו להתמדה גבוהה ובכך הובילו ליצירת תחביב בריא.
אחד הדברים המדהימים בעיני שהביא עימו המחול המודרני לעולם הוא החופש לרקוד. אין נכון ולא נכון, החוקים לא ברורים, יש חופש ליצור ולבטא כל דבר העולה על רוחנו. הריקוד לסגנונותיו השונים ושיטותיו השונות יכול לתרום לנו המון. כל סגנון וכל שיטה תורמת לנו עולם ומלואו ומחזקת בנו דברים שונים בגוף ובנפש. שיעורי בלט קלאסי יכולים לשפר מאוד את היציבה, להאריך את השריר ולשפר את הגמישות. שיעורי היפ הופ מעלים משמעותית קאורדינציה, מסת שריר ומצב רוח. שיעורי סלסה עובדים חזק על אזור האגן, שרירי הישבן והיריכיים ומחזקים בנו מאוד את הנשיות, מעלים את מצב הרוח ואת התשוקה. שעורי פלמנקו מחברים אותנו לעוצמה הנשית הספרדית ומלווים בהמון עבודת ידיים, חיזוק שרירי הגב ובית החזה. זוהי היא דרך מצוינת לשיפור כאבי גב עליון. שיעורי המחול המודרני והג'אז מחברים אותנו לתחושת חופש ושחרור. משפרים את הגמישות, היציבה ושרירי הליבה.
אחת השיטות האהובות עליי במיוחד היא שיטת LifeDance. זוהי שיטת העצמה נשית בריקוד שפותחה ע"י שירה רובינס (http://www.rikudhachaim.co.il/ פיתוח ישראלי מקורי). שיטה זו משלבת בתוכה עשרה סגנונות ריקוד שונים מתוך אמונה שכל סגנון מחזק בנו תכונה/יכולת אחרת. במהלך שיעור LifeDance רוקדים בין 6-8 סגנונות שונים  ובעצם מצליחים בשיעור אחד לחוות את היתרונות של כל הסגנונות, הפיזיים והריגשיים ובדרך כמובן לשרוף כמה מאות קלוריות.
מעבר לתרומה הנדירה שיש לריקוד לגוף ולנפש, יש המון משמעות לעובדה ששיעורי הריקוד חושפים את מוחנו לשעה של האזנה למוסיקה. אומרים שהמוסיקה היא שפתם של המלאכים. אני לא אכנס למונחים בפזיולוגיה וביולוגיה, אך היום יותר מתמיד מבינים את הפעילות המוחית בעת האזנה למוסיקה. מוסיקה גורמת להפעלת מסלולים קוגנטיביים במוח, הפרשת הורמונים, העברת מסרים מוחיים ועוד. מחקרים אף מראים איך מוסיקה יכולה להשפיע על המבנה המוחי שלנו. כל אלו מעידים על סגולותיה המדהימות של המוסיקה המאפשרת ריפוי, הורדת לחץ דם, איזון ריגשי ועוד.
ג'ון דיוויס אמר ש"הריקוד הוא בנם של המוסיקה והאהבה" אז אהבו את עצמכן מספיק כדי להקפיד לשמוע מוסיקה כל יום, לרקוד לפחות פעם בשבוע והבטיחו לעצמכן אושר ובריאות טובה יותר לגוף ולנפש
 
רונית באשר לזר
קסוצ'יפילי – לרקוד, לאהוב, לחיות
ומדריכת LifeDance מוסמכת
bottom of page