top of page
צרי קשר עוד היום ותהני מהתנסות בשיעור LifeDance חינם!!!

 

 

*לרוקדות חדשות בלבד

סדנאות וקבוצות 
 • LifeDance
  • קבוצת צופים - ימי ג, 20:30  (מבנה רב תכליתי)

  • קבוצת צור יגאל/כוכב יאיר ​ - ימי ב, 8:30 (ביס למוסיקה בייגל'ה, מרכז מבחרי ספיר, צור יגאל)  - החל מה- 18.9​​

 • סדנת "מעברים" - 

  • ​מעברים ליצרים - ימי שישי, 8:30, רב תכליתי, צופים

  •  

   ​מעברים לצמיחה ימי ראשון, 20:30, סטודיו שייפ, כפר סבא

   יתחיל מיד אחרי החגים ב 15.10.17

 

LifeDance - העצמה נשית בריקוד

מאת: שירה רובינס יוצרת שיטת LifeDance TM

ספורט! הכל התחיל כי ספורט זה לא מותרות, ספורט זה חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו...

כמו שאנו אוכלות, ישנות, מתקלחות, כן...אנו זקוקות לתנועה כדי לשמור על אורך חיים תקין. אבל המילה ספורט הינה מושג רחב, ולא כל אחת ממש מסוגלת להתמיד.

התמדה!

מה גורם לאישה להתמיד במשהו? (לא דווקא בספורט)...והנה הנוסחה- רגש! נשים מופעלות על ידי רגש. אם הן מפתחות רגש למשהו, הן ימשיכו לצרוך אותו. אנו מפתחות רגש לספר/ית שלנו (כמובן רגש מקצועי J) שעוזרים לנו להרגיש יפות יותר, מפתחות רגש למנקה שלנו שעוזרת לנו לחוש נינוחות יותר, אנו מפתחות רגש לחברות טובות כי הן מכילות אותנו, ואנו נפתח רגש לספורט- אם הוא יפתח אצלנו תחושות של שמחה ואהבה.

חכמה!

אם כך מה גורם לנו לפתח רגש?

עניין, סקרנות, עומק, ידע, הכלה, תחושה שאנו נראות ותהליך פנימי. כלומר, אם נצליח לשלב את המרכיבים האלה, במינונים הנכונים והמדויקים, נגיע לנוסחה! נוסחה של משהו חכם! משהו שייצר בנו רגשות.

הנוסחה!

אך על איזה נוסחה מדובר?

נוסחה סודית (-:...נוסחה המשלבת מרכיבים רבים שמטרתה לגרום לאישה לחוש: מועצמת, שמחה, יצירתית, חופשייה,  מסוגלת, משוחררת, מאושרת. ועוד....

הדרך!

אם נתבונן על מגוון התרבויות בכל העולם, מאז תחילת האנושות, היה דבר שתמיד חיבר בין כולם- הריקוד.

ריקוד מאז ומעולם היה כלי לביטוי, כלי להעברת מידע, כלי לתהליך. כל תרבות יצרה שפה ריקודית ייחודית לה, בעלת מאפיינים המעידים על האופי והמרכיבים של התרבות. והנה דבר מעניין וחשוב- אם נתבונן על כל סגנון נבחין בדבר מעניין- בתחילת דרכו של אדם, הוא מתחיל ללמוד לרקוד את הסגנון בצורה מובנית וברורה, מקבל את היסודות. היסודות הם אבני הדרך לשפה הריקודית. ככל שהאדם מתבגר ובקיא יותר ביסודות, הוא רשאי וגדל לעולם של ביטויי עצמי, עולם האילתור (האימפרוביזציה). כלומר, מה שהוא מביא מעצמו, מנבכי נשמתו ומגופו, היא עליית מדרגה ביצירתיות.

האמצעי!

מוסיקה! המוסיקה הוא כלי! כלי לריפוי, כלי להנעה, כלי לעולם של רגשות.

מוסיקה שנוגעת במיתרי ליבינו מפעילה הורמונים, מחשבות, רגשות, מערכת כימית שלמה בגוף....

LifeDance!

הכל התחיל מחלום! חלום בו אוכל לעשות ספורט. בהתמדה, בצורה חכמה- מאתגרת פיסית ורגשית, על ידי נוסחה שתעבוד ותוכיח עצמה, על דרך הריקוד, עם מוסיקה שתעיף אותי!

נשמע פשוט....פשוט, אך מסובך!

כי לאחר חיפושים וניסיונות רבים, לא מצאתי את השילוב של כל הדברים האלה בשיעור אחד. בכל אופן לא במקום שהוא נגיש, קרוב, לא מקצועי מידי, לא במתי מידי, לא לרקדנים בלבד, צעירות מידי, דוגמניות מידי....

משהו בשביל עצמי! כאישה, כמישהי שאוהבת לרקוד, שהריקוד בדמי. כמישהי שרוצה לרקוד בשביל הספורט, לאהוב את הדרך , לחכות לזה, להיות בכמיהה לזה...כך אוכל להתמיד בזה.

כשהמוסיקה עוטפת אותי, והתכנים מעניינים ומסקרנים אותי, שהתנועות קלות ללמידה אך עדין נאמנות לעולם המחול. שיש כוריאוגרפיות כייפיות, אך גם מקום לחופש ויצירתיות שלי, ש"רואים" אותי ואני לא עוד מנויה...עוד תזרים מזומנים. 

היה לי חולם...שעולם ה Fitness הפיסי, יקבל מימד עמוק יותר.

תפיסה חדשה!

תפיסה בה אישה יפה היא קודם כל אישה שמרגישה טוב מבפנים! כשיסתיים שיעור ה- Fitness זה לא יהיה רק כייף, או משהו שהייתי חייבת לעשות בשביל הבריאות שלי. זה יהיה משהו שעשיתי בשביל עצמי! ממש מתחת לבית, ממש באמצע היום, ממש בחדר הכושר או במתנ"ס...עשיתי מהו שגרם לי להיות אישה יותר מאושרת, עוצמתית, שמחה...אמא יותר טובה. ואישה...אישה...אישה.

עבודה קשה!

אז התחלתי לעבוד...קשה מאד...כדי שיצא משהו חדש לעולם, משהו שמשלב את כל זה לשיעור אחד.

ולהלן התוצאה:

LifeDance TM הנה שיטה ייחודית מסוגה בארץ, אשר זכתה לקבל סימן רשום ישראלי, בעל זכויות יוצרים.

שיטה של עיצוב וחיטוב (fitness), המשלבת טכניקה של מחול מעשרה סגנונות שונים בעולם, הן ברמה הפיסית, הן ברמה התרבותית, הרגשית והמנטלית. משלבת מוסיקה ייחודית מכל תרבות, מוסיקה הנוגעת פנימה ומוציאה את המיטב מכל אחת החוצה!

משלבת צעדים ומונחים בסיסיים מעולם המחול, וגורם לך לחוש שוב רקדנית, בכל גיל, מכל מעמד סוציאו-אקונומי. גורם לך לחוש שלא "איחרת את הרכבת", וגם אם אין לך ידע מוקדם...יש לך זכות ענקית על רחבת הריקודים!

שיטה שמשלבת אלתור- מקום לרקדנית שבך לצאת באופן אישי, לחבר בין הפילוסופיה של הריקוד והחיים, לבין העולם הפיסי טכני גשמי.

כל שיעור נקנח ב 10 דקות של מסיבה מחשמלת. כן כן...לא צריך לחכות לחתונה...ובטח שלא לצאת לדיסקוטק בגיל 40...או 50...בשביל לרקוד...את מוזמנת להפוך ל"משוגעת" כל שבוע...עם כל שאר ה-"משוגעות" (-: ...

זוהי שיטה שבה ניתן לעבור תהליך אישי, באופן קליל ושמח, מלא זיעה וטירוף, שאגות וחיוכים בלתי נגמרים...ואף פעם...לא להסתכל על השעון!

LifeDance TM  הופכת את כל זה אפשרי...לכל אחת באופן נגיש ביותר.

אז למה רק נשים?

כי זה מבטיח אקולוגיה נקייה משיפוט. כל אחת באה בשביל עצמה, היא לא צריכה להוכיח כלום.

אנחנו באות בשביל להזיע....בשביל עבוד....בשביל עצמינו....

זוהי שעה ורבע רק בשביל עצמינו.

לוקחות את הגוף אל הקצה, מניעות כל מה שיש להניע, מעיפות את עצמינו עד כלות נשמתינו...בלי שאף אחד...יסתכל עלינו! נשים באשר הן- דתיות, חילוניות, ערביות, נוצריות, מוסלמיות....וכל מי שנכנסת בקטגוריה של "אישה" J.

מה להביא?

בקבוק מים- גדול!

בגדים נוחים, ולא לאכול ארוחת גדולה לפני השיעור....

רוקדות יחפות או עם נעלי ריקוד...

כל השאר...על המנחה!

https://www.youtube.com/watch?v=z-jM-Qvk0LE

לא נותר כי אם להדליק רמקולים...ו....פשוט לרקוד (-:

 

http://www.rikudhachaim.co.il

bottom of page